Obec Podbranč
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Podporte 2% Nikolaja Lišku.

Podporte 2% Nikolaja Lišku.
Tlačivo si môžete vytlačiť z prílohy prípadne vyzdvihnúť: v Majeríčkach v Potravinách u Ježka, u Liškov Dolná dolina č. domu 216, v ohradke Švrčkov Jarok č. domu 177.
MALÝ FEŠÁČIK NIKOLAJKO

Nikolajko je chlapček veľmi zvedavý, nezbedný, no predovšetkým milovaný malý mužíček. Na svet sa vypýtal trošičku skôr, čo značí jeho túžbu po poznávaní sveta, do ktorého sa rozhodol prísť :). A aby nebolo nám všetkým ľúto, rovno si priviedol aj darček. Malý, nenápadný, ktorý veľa nielen unesie, ale aj prinesie. Radosti, občas trošku starosti, ale predsa len viac lásky, než si človek môže myslieť, že sa dá priniesť. Nikolajko má totiž Downov syndróm. Nie je to nič desivé, ani strašné, a vôbec nie hrozné. No aj tento syndróm vie narobiť Nikolajkovi šarapatu. Rád by totiž nôžky rozhýbal a začal za maminkou a tatom behať, len mu akosi tie svalčeky neposlúchajú. Je to znakom daru, ktorý si doniesol. Svaly, ktoré neposlúchajú na slovo, ale nie sú nepoddajné.

Na to, aby s veľkým bratom mohol absolvovať všetky nezbednosti, na ktoré len pomyslí, potrebuje rehabilitácie a cvičenia, ktoré by mu pomohli dostať neposlušné svaly pod kontrolu. Stáť už dokáže (je to chlapček cieľavedomý a silný). Vďaka cvičeniam, ktoré s mamičkou absolvuje. No na to, aby dokázal urobiť prvé krôčky k nezávislosti, potrebuje pomoc od fyzioterapeutov. 

Tieto cvičenia a rehabilitačné pobyty , ktoré potrebuje podstúpiť, aby sa mohol hrať s ostatnými deťmi a rodičov vytrénovať, stoja nemalé peniažky. 

No keď sa spojí viacero ľudí, ktorí ochotne venujú Nikolajkovi na rehabilitácie čo i len euro, tak onedlho bude šprintovať ako malý Fred Flinstone. A to presne chceme docieliť :)

Nikolajko má spustenú zbierku na Ľudia ľuďom:

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9502?fbclid=IwAR0Loh9V_2SKIsLkYGJZKoW3iy-wckmyZzt7dUJJYBRYAcw1qqzJ37GKq_w

Dá sa mu venovať aj 2% dane (prípadne 3%, ak máte podpísanú Zmluvu o dobrovoľníckej činnosti, píšte správu, ak máte túto možnosť, prípadne neviete, kam dať svoje 2% (vyhlasenie a potvrdenie o zaplateni dane potrebuje Nikolajova maminka/aby uznali financie Nikovi) 

Nikolaj ma zriadený svoj účet: 

SK81 1100 0000 0029 3838 3283

 

Za každu pomoc VÁM zo ❤️Ďakujeme 

Nikolaj s rodinou 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Vyhlasenie 2021-formX 97.4 kB pdf 8.2.2021
2%_Postup 224.8 kB pdf 8.2.2021
Nikolaj 1.77 MB jpg 8.2.2021
Nikolaj 1.2 MB jpg 8.2.2021