Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Hrad Branč získal ocenenie Zlatý špendlík

SÚBOR
Autor: Obec Podbranč
Počet videní: 136
4 min. čítania
Hrad Branč získal ocenenie Zlatý špendlík

Jeden z tohtoročných Zlatých špendlíkov putuje do Trnavského kraja na hrad Branč – podľa hodnotenia používateľov Máp Google

Top hradom alebo zámkom Trnavského kraja sa podľa používateľských recenzií na Mapách Google stal hrad Branč!!! ???? Ocenenie Zlatý špendlík – Po stopách slovenských hradov a zámkov si na hrade osobne prevzal Milan Kadlíček, starosta obce Podbranč, pod ktorého správu Hrad Branč patrí. Samotné ocenenie má podobu špendlíka a vychádza zo zobrazenia hľadaného miesta na Mapách Google.
 
„Ocenenie Zlatý špendlík považujem ako odmenu za snahu, ktorú vynakladáme na to, aby sme hrad Branč zachovali aj pre ďalšie generácie,“ hovorí Milan Kadlíček, starosta obce Podbranč a dodáva: „Myslím si, že ľudia pozitívne hodnotia hrad Branč preto, lebo je dobre udržiavaný, to sa týka aj zabezpečenia hradieb. Návštevníkov púta už z diaľky. Je dobre prístupný pre všetkých turistov, pričom z hradu je krásny výhľad na okolité Kopanice, Javorinu, Bradlo či Malé Karpaty.“
Hrad Branč sa rozprestiera na kopci Myjavskej pahorkatiny. Prvé písomné zmienky o hrade sú zo začiatku 14. storočia. Jedným z prvých vlastníkov hradu bol Matúš Čák Trenčiansky. Za svoju históriu ich vystriedal niekoľko desiatok. Na prelome 14. a 15. storočia sa datuje gotická prestavba stredného hradu, ktorého súčasťou bola útočná veža, palác a kaplnka, a tiež vysoký obvodový hradbový múr. Od 17. storočia bol hrad opustený a chátral a počas tureckých nájazdov bol vypálený.
 
„Gratulujeme hradu Branč za získanie ocenenia Zlatý špendlík. Cenu síce odovzdáva Google, je to však skôr ocenenie zo strany návštevníkov, ktorí hrad navštívili a zanechali na Mapách Google pozitívne hodnotenie,“ vysvetľuje Iva Fialová, hovorkyňa spoločnosti Google pre Českú republiku a Slovensko a dopĺňa: „Mapy Google môžu byť skvelým pomocníkom pri plánovaní výletov a sme radi, že ich ľudia využívajú. Popri užitočných recenziách od samotných návštevníkov tu používatelia nájdu aj kontakty či otváracie hodiny. Mapy ponúkajú aj ekologické trasy, ktoré vďaka nasadeniu umelej inteligencie umožňujú šetriť palivo alebo elektrinu a znížiť tak uhlíkovú stopu pri cestovaní autom za krásami Slovenska.“
 
Osem ocenených hradov a zámkov na Slovensku
 
Ocenenie Zlatý špendlík sa na Slovensku udeľuje prvýkrát a to v kategórii hradov a zámkov. Ocenené kultúrne pamiatky boli vybrané na základe viacerých kritérií, medzi ktoré patrí počet hviezdičiek, celkový počet recenzií, ako aj správne vyplnený a aktualizovaný profil na Mapách a vo Vyhľadávači Google ku koncu mája 2023.
Kompletný zoznam ocenených hradov a zámkov zo všetkých krajov nájdete na stránke www.zlaty-spendlik.sk.
 
O spoločnosti Google Inc.
Spoločnosť Google sa ako globálny technologický líder snaží neustále vylepšovať spôsob prepájania ľudí s informáciami. Inovácie Googlu v oblasti vyhľadávania a reklamy umožnili spoločnosti získať vedúcu pozíciu na internete a vytvoriť jednu z najznámejších svetových značiek.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
365980925_795499282578237_1266377008597272164_n Veľkosť: 121 kB Formát: jpg Dátum: 17.8.2023
368257823_795499299244902_8523592272665982851_n Veľkosť: 59.5 kB Formát: jpg Dátum: 17.8.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.